Vydej se s námi do knižního vesmíru!Jen se pevně drž a nasaj nosem vůni knih a čokoládové tříště!!!A podívej se co tady pro Tebe(jako každého knihomola xD) máme! :) :33
Rádi Tě uvítáme!!! -,Evča,Jess a Abby

Hunger games :Aréna smrti/Vražedná pomsta a Síla vzdoru

5. června 2014 v 13:28 | Evča |  Recenze
Ahojky,
jestli pak víte ,že existuje série (3 díly),která je naprosto úžasná a jmenuje se Hunger games!!!!!
Film mám na DVD a Vražedná pomsta což je druhý díl Hunger games,vyšla na DVD teprve nedávno.Můžeš si je stáhnout na ulož.to.Mě se teda sakra líbily a na první díl ,Aréna smrti,bych se dokázala dívat celé celé dny dokola.Má být ještě třetí film,Síla vzdoru,který se má dostat do českých kin okolo listopadu 2014...
Takže pokuď jste tuhle sérii nečetli,udělali jste oooooobrovskou chybu!!!Takže číst,číst a číst.:D

Aréna smrti

V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji.
hunger games_arena smrti_20

V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji.

Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život.
Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně.  
Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska…

Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?

Autor: Suzanne Collinsová
Překlad: Mgr. Zdík Dušek, PhD.
vyšlo 6. dubna 2010
145x210 mm, brožovaná, 328 stran, 349 Kč
smrti
Suzanne Collinsová, autorka série Hunger Games, říká, že nejčastější otázka čtenářů se netýká násilí nebo politického zákulisí, ale počínající love story. Trilogie rozvíjí romantický trojúhelník 16leté hrdinky mezi dvěma žárlivými soky, ale ani v druhém díle ho nevyřeší. Autorka říká, že láska může počkat, hrdinka má hodně co na práci, jako třeba zůstat naživu a ochránit lidskost.

Série Hunger Games se šíří světem jako oheň. Obsahuje témata, která mladí čtenáři vyhledávají: férovost, vztahy, násilí, nenasytnost, pokrytectví, podlézavost a rebelství. Autorka po napsání prvního dílu dokončila další dva svazky a spolupracovala na scénáři k celovečernímu filmu s premiérou v březnu 2012.
Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje!

Země, v níž se příběh odehrává, se nazývá Panem, z latinského panem et circenses (chléb a hry), což je metafora pro populární zábavu používanou římskými císaři k uchlácholení obyvatel. Hlavní hrdinka se jmenuje Katniss Everdeen (Katniss je jedlá rostlina, kterou autorka našla v knížce o přežití v přírodě).
Katnissin otec zemřel při nehodě v uhelném dole, když jí bylo jedenáct let, ale ještě před tím ji naučil používat luk a šípy. Tato dovednost se jí hodí, když nastoupí za svou mladší sestru do Hunger Games.
Katniss se líbí dva chlapci, ovšem ne stejným způsobem, jakým mají oni rádi ji. Katniss se totiž o romantiku nezajímá; zato čtenáři ano. Ti na internetu debatují o jejím potenciálním nejvhodnějším příteli. Když na Googlu zadáte "Katniss Everdeen", dostanete přes 1 800 000 výsledků - a to pouhé tři roky poté, co se kniha dostala do prodeje.

Vražedná pomsta

Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje!
Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?
Vzrušující pokračování pod názvem Hunger Games - Vražedná pomsta vyšlo v říjnu 2010.
hunger games_vrazedna 150

Síla Vzdoru

Síla vzdoru
Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí - s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce - reprodrozdem - bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká
Zdroje:Databazeknih.cz
hungergames.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama