Vydej se s námi do knižního vesmíru!Jen se pevně drž a nasaj nosem vůni knih a čokoládové tříště!!!A podívej se co tady pro Tebe(jako každého knihomola xD) máme! :) :33
Rádi Tě uvítáme!!! -,Evča,Jess a Abby

Rachel Harrisová-Mé sladké šestnácté století

3. června 2014 v 16:00 | Pet'ulik |  Recenze

Autorka:Rachel Harrisová
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2013
Počet stran: 256
Série: Mé sladké šestnácté století
Díl: První
Popis:Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alespoň malou útěchou jí je plánovaný rodinný výlet do magické Florencie. A když ji při prohlídce tohoto úžasného města zavede zvědavost do cikánského stanu, ocitne se přím... v renesanční Florencii!
Na tomto výletu do šestnáctého století, vyzbrojena pouze batohem plným věcí z budoucnosti, se Cat setká se svými předky. A nejen s nimi, vždyť v této době je Florencie plná známých umělců, kteří právě tvoří svá vrcholná díla. A samozřejmě není nouze ani o pohledné renesanční ctitele... Avšak podaří se Cat najít cestu zpět do moderní doby, nebo se její italské dobrodružství promění v italské navždy?
Cat žije v Hollywoodu se svým otcem, slavným filmovým režisérem, a trpí problémy všech dětí úspěšných rodičů - stále se snaží dokazovat, že je dost dobrá. Její matka je přelétavá koketa, které rodinný život není po chuti a svou dceru opustila, když jí bylo pět let. Cat se proto odmítá s kýmkoliv sbližovat. Nemá kamarádky ani přítele, dokonce se odmítá sblížit i se svou budoucí macechou. Kam až jí tento přístup může zavést?
Florencie je splněným snem každého milovníka umění a Cat je přímo vášnivá obdivovatelka. Jako úplatek ji proto otec vezme na Vánoce právě sem. Do prosluněné Itálie, přímo do centra renesančního umění, které Cat tak zbožňuje. A jediné, co si dívka po příjezdu přeje, je zůstat sama a moci v klidu vychutnávat atmosféru města bez doprovodu otce a jeho snoubenky. A protože výlet má být úplatkem, nezbývá Catinu otci nic jiného než souhlasit.
Cat se tak vydává do víru města a obdivovat krásy, které do té doby vídala pouze v knížkách. Osud tomu chce, že na zpáteční cestě se jí do cesty příplete cikánský stan. Cat sice na podobné nesmysly, jako jsou věštby budoucnosti, nevěří, ale přesto neodolá a vstoupí. V ten moment se její dosavadní život převrátí naruby. Ocitá se totiž na počátku šestnáctého století, kdy je Florencie hnízdem všech slavných renesančních umělců.
Dívka s novou identitou Pazienzy d'Angeli, jejíž rodiče zahynuli v Londýně na mor, se ocitá v rodině svých dávných předků, kteří se jí ujímají a přebírají vládu nad dalším dívčiným osudem. Jak to celé dopadne? Dokáže se Cat vrátit zpátky do svého světa? Jediná způsob, jak najít cestu, je totiž skryt ve slovech, které jí cikánka řekla na rozloučenou...
"Caterino, mám pro tebe úžasné dobrodružství. Měj oči otevřené a zkus se poučit ze všeho, co tě potká."
 


Anketa

Líbí se ti u nás?

Ano 88.9% (56)
Ne. 7.9% (5)
Nevím. 1.6% (1)
Nemám názor. 1.6% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama