Vydej se s námi do knižního vesmíru!Jen se pevně drž a nasaj nosem vůni knih a čokoládové tříště!!!A podívej se co tady pro Tebe(jako každého knihomola xD) máme! :) :33
Rádi Tě uvítáme!!! -,Evča,Jess a Abby

Červenec 2014

Sedm dní s knížkou (3)- Evča

31. července 2014 v 12:20 | Evča- |  Sedm dní s knížkou-Evča

Ahojky,

tentokrát tu máme pravidelnou rubriku Sedm dní s knížkou.

Doufám, že si užíváte co nejvíce prázdnin.Byla by velká škoda kdybyste je jen tak proleželi v posteli :).

Takže se na to rovnou vrhneme...

  • Aktuálně čtu tři knížky: 15 minus, Delirium a Chica (čte se Čika).
  • Dočetla jsem knihy: Město z kostí (Nástroje smrti 1), Aliance (Divergence).
  • A chtěla bych si přečíst následující knihy: Růže podzimu a Město z popela ( Nástroje smrti 2)
Také v srpnu vychází tyto knihy, které bych si chtěla koupit, a myslím že by stáli za to:
----------------------------------------
Je třetí díl trilogie Jsem roztříštěná.
Vyjde v nakladatelství COOBOO.
První dva díly jsem přečetla, brzy
bude recenze.:D
Kniha má vyjít
nakonci srpna.
---------------------------------
22582355
Je druhý díl
Mé sladké šestnácté století.
Tohle je ale z pohledu Alex (zkrácené),
sestřenky Cat.
Kniha by měla
vyjít v polovině srpna.
---------------------------------

A tady jsou dvě zbávající knihy, o kterých nic moc nevím:
Sophie se celý svůj život nemohla dočkat toho, až ji unesou… Takhle začíná knížka Škola dobra a zla. Sophie pochází z města, ze kterého se pravidelně jednou za čtyři roky ztrácí dvě děti. Všeobecně se tvrdí, že je unáší tajemný profesor ze Školy dobra a zla a že na té škole pak studují. Vybírá vždycky jedno nejhezčí a nejhodnější děvče (nebo chlapce) a pak jeho naprostý protiklad. Jedno dítě je předurčeno stát se kladnou pohádkovou postavou a druhé zápornou. Několik let nato, co se děti ztratí, je obyvatelé města nacházejí v ilustracích knih, které se záhadně objevují v místním knihkupectví. Všem dětem tajemný profesor nahání strach a nepřejí si, aby je unesl. Jedinou výjimkou je Sophie - ta se už nemůže dočkat, až z města zmizí…

Co si Calie pamatuje, je na útěku se svou matkou, která ji jako dítě unesla od otce. Calie nikdy nežila normální život - nikdy neměla opravdový domov, nikdy nepoznala svou rodinu, nechodí do školy a nejčastěji se živí jídlem z automatů. A když její matku zatkli a Calie se vrací ke svému otci, musí najít způsob, jak nechat minulost za sebou a jak se stát součástí velké rodiny. A hlavně musí uvěřit, že láska opravdu existuje a ona může být milována, nejen využívána. A jaké místo se k tomu hodí víc než malé městečko na Floridě s velkou řeckou komunitou, kde je celý rok krásné počasí, oceán je za rohem a rybářské lodi každé ráno vyrážejí na lov?

A co vy ?
Čtete???

xo,xo
Evča :*.

Recenze: Hunger Games

29. července 2014 v 9:35 | Evča |  Recenze

HUNGER GAMES

Je nejen knižní série, která tvoří tři díly, ale taky super filmy.

HUNGER GAMES: SÍLA VZDORU

Jestli chcete pokračovat v celém článku, prosím klikněte na Celý článek. -x

Wild beauty 2

25. července 2014 v 17:52 | Jess |  Wild beauty
Čáu!
Po dlouhé době jsem tu s druhou kapitolou Wild beauty.
Už bylo načase co? xD
Wild beauty-druhá kapitola
Zatímco jsem Sáru táhla dolů po schodech, vykřikovala něco o tom, že se těší až konečně nastoupíme do školy. Já jsem jí to neměla za zlé, ale její nadšení by se mohlo změnit ve vztek. Hodně dlouho jsme nebyli v lidské podobě a ještě k tomu ve škole. Doufám, že zítra se nic nestane. Zítra je totiž první den co jdeme do školy. Vyhnala jsem svůj otravný hlas z hlavy a soustředila se na Sáru. Zase něco štěbetala o tom, že tam určitě budou samí hnusní kluci. Jenže Wilsonova střední žádné takové kluky neměla. Ale zatím jsem si to chtěla nechat pro sebe. Jsem zvědavá jak zítra zareaguje až uvidí kopy namakanejch kluků a ještě k tomu sexy. Tak jsem se zmohla jen na přykývnutí.
,,Wow" vydechla Sára, když jsme byly v kuchyni.
,,Nějak tak" přitakala jsem.
Naskytl se nám pohled na luxusní kuchyni. Na levo od dveří stála mámina vysněná lednice. Ariston. Vedle ní byla na pravo obrvská skřín' na potraviny a různá koření. Jak jsem vycítila už tu bylo nakoupené jídlo. Páni ti nadřízení našich si vážně přejí, aby jsme byli jako v bavlnce. Uprostřed byl velký kulatý stůl z dubového dřeva se šesti židlemi, také z dubového dřeva. Po pravé straně od stolu byla mramorová linka. Linula se podél zdi skoro až ke stolu. Všechny spotřebiče už někdo nakoupil. Mixér, toustovač, rychlovarná konvice, trouba, sporák, waflovač, myčka. Totálně jsem nad tím vším žasla. Tohle se jen tak nevidí.
Najendou se za našima zády ozvalo zachechtnutí. Rázem jsme se já i Sára otočily. Stála před námi mladá a krásná žena. Poznávala jsem její tvář. Ale kde jsem jí viděla? Ona byla narozdíl od nás oblečená. Měla na sobě černé mini šaty bez ramínek. Ty jí dodávaly ještě větší svůdnost a krásu. Okolo krku měla náhrdelník ve tvaru měsíce. Její úžasné havraní vlasy měla sčesané do drdolu. Boty měla na podpatku. Taky černé, ale s malými krystalky na povrchu. Mě se zdálo, že je nějaká větší. Při té myšlence jsem se usmála.
Dobu jsme na ní zíraly. Její obličej si pamatuji. Ale co když se mýlím? Třeba to není ona. Nebo ano? Že by po tolika letech vypadla tak úžasně? Něco mi říkalo, že ano. A pak někdo z nás prolomil ticho. Byla to Sára.
,,Mami?" řekla téměř udiveně. Matka rozpřáhla náruč a my se sestrou jsme do ní radostně vběhly. Sára zavřískla a všechny jsme se začaly smát. Chvíli jsme tam stály v obětí až po chvilce nás matka pustila a poodešla kousek dál, aby si nás lépe prohlédla.
,,Mé krásné dcery" vydechla a setřela si slzu, která se jí ještě před chvílí kutálela po tváři.
,,Ach mami" vyhrkla Sára a znovu vběhla matce do náručí. Máma jí začala hladit po vlasech.
,,Tak dlouho jsem čekala až vás zase uvidím v lidské podobě. Jak jste vyrostly do krásy" její obličej zjihl láskou.
,,Ty taky nejsi k zhození mami" ozvala jsem se. Máma se začala vzápětí smát. Tak je to přece jen ona. Já to věděla pomyslela jsem si a usmála se nad tím.
,,No doufám, že tak to uvidí i váš otec" zachechtala se. Já pozvedla oba palce nahoru a usmála jsem se.
,,Mami tobě by nikdo z chlapů neodolal" zasmála se Sára.
,,Hlavně to neříkejte otci" hlesla mamka a zakřenila se na nás.
,,Máš naše slovo" pronesly jsme se Sárou na stejno.
,,A ted' se běžte převlíct, přece se nebudete promenádovat po domě nahý" řekla a ušklíbla se při tom. Zatímco jsme se Sárou stoupaly nahoru mamka si prohlížela kuchyn'.
,,No chápeš to?" vykřikla Sára.
,,Chápu co?" zeptala jsem se nechápavě.
,,Oni nám nakoupili i oblečení. No to je skvělý!" vykřikla znovu.
,,No to jsem na to zvědavá jakej maj nadřízení našich vkus" uchechtla jsem se.
,,Hm..To máš pravdu. Jdu to zjistit" pronesla Sára a zamířila si to do pokoje.
Za chvíli přede mnou stála Sára v žlutých mini šatičkách.
,,Páni" vydechla jsem a zůstala stát s pusou dokořán.
,,Jsou pěkný? Zapadneme v nich?" zeptala se tak skleslým tonem, že se mi chtělo smát. Jak si může myslet, že by v tomhle nezapadla?
,,Spadla jsi na hlavu? Jsou úžasný!" vyhrkla jsem. Sára zavřískla.
,,No to se mi ulevilo. A ted' pojd' chci se podívat do tvého šatníku" vyhrkla, popadla mě za zápěstí a táhla k mému pokoji. Vběhla do něj jako rozzuřený býk a začala se mi prohrabovat šatníkem.
,,No páni. Máš lepší věci než já" řekla ohromeně. Mírně jsem se ušklbla. Mě na modě nezáleží. Hlavně že budu mít něco na sebe problesklo mi hlavou.
,,Jestli chceš tak si některý věci můžeš půjčit" hlesla jsem. Sára se ke mně vmžiku otočila s ohromeným výrazem ve tváři.
,,Vážně?" pronesla nevěřícně.
,,Jasně. Mě to je jedno."
,,Jsi ta nejlepší ségra na světě" vykřikla a vrhla se mi kolem krku.
,,To říkáš ted'."
,,Co tím myslíš?" vrhla na mě nechápavý pohled.
,,No já nevím, třeba se nám bude líbit stejný kluk nebo tak něco" nejistě jsem se na ní usmála.,,Hm..To je sice pravda, ale to se nestane."
Jak si můžeš být tak jistá? Ozval se můj vnitřní hlas.
Po asi pěti minutách jsem měla na posteli rozložené džíny, halenku, mini suken', mini šaty bez ramínek, tílko s Roling Stones, legíny, koženou bundu, krátké tričko s nápisem WILD, černou mikinu na které byly přišité ouška a modro červenou košili, dál tam byly položené náušnice ve tvaru měsíce, náramek a řetízek ve tvaru vlka. Páni ten, kdo tohle vybíral má hodně dobrej vkus.
,,No není to super?" vykřikla Sára.
,,Jo to teda je" přiznala jsem a schválně jsem na Sáru vyplázla jazyk.
,,Počkej. Vždyt' si říkala, že si můžu tvé oblečení půjčit" řekla a nechápavě se na mě podívala.
,,Vždyt' taky, že jo. Jen si dělám srandu" poškádlila jsem jí a nevinně jsem se na ní usmála. Sára mi nevěnovala pozornost a už se novu prohrabovala mým novým oblečením.
,,Hele nemyslíš, že by sme si měly na zítřek vybrat oblečení, když už jsme ho vytáhly?" zeptala se Sára a zamávala mi s košilí před nosem.
,,Hm..Asi máš pravdu" přikývla jsem.
,,Supér a já ti rovno vyberu co na sebe" řekla si Sára pro sebe. Zakroutila jsem nad ní hlavou a žuchla sebou do postele. Mé. Mé úžasné nové postele.
Pokračování příště...
Jess..
Tak co? Jak se Vám kapitola líbila či nelíbila? :)

100 návštěv!!!!

23. července 2014 v 11:00 | Evča |  Další.....

Ahojky,

chci moc poděkovat těm, kteří čtou náš blog,píšou komenty,dávají hodnocení atd..., poněvaďž to oni nám dávají důvěru, že alespoň víme že náš blog někdo čte!

Neuvěřitelný!!!!
Za tři,3,III, dny máme už přes 100 návštěv! Moc děkujeme.

.........................................................................................................................................................

Video 1

23. července 2014 v 10:41 | Evča-
Nejprve bych chtěla dát video o tomhle blogu...
Další videjko bude až příští měsíc.A to o nás.
Jinak dneska mám narozeniny.
Tak se koukněte!

Město z kostí

21. července 2014 v 18:59 | Jess |  Recenze
Ahoj.
Právě jsem se dodívala na film Mortal Instruments neboli Město z kostí :33
Musím říct, že mě to k filmu nijak netáhlo, ale jakmile jsem se ocitla u Evči doma, ukázala mi kousek z filmu a já si řekla, že se prostě musím dokoukat xDD Nakonec jsem přece jen ráda :) :3

Režie : Horald Zwart

Hrají : Lena Headey, Lily Collins, Jonathan Rhys Meyers, Kevin Durand, Robert Sheehan, Jamie Campbell Bower, Jared Harris, Kevin Zegers, Aidan Turner, Jemima West…
Česká premiéra : 12.9.2013

Délka filmu : 130 minut

Popis :
Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky - Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna..

Nejdřív jsem si lámala hlavu s tím, kdo je sakra ten Jace já ho znám z nějakýho filmu! A pak mi svitlo a začala jsem se tlemit. WTF?!? xD To je herec ze Stmívání ten z rodiny Volturiových. OMFG xD To byl první dojem xD
Jinak se mi film moc nelíbil. Nevím proč. Prostě mě nijak neoslovil.. Maximálně tím vším okolo, že Clary je lovkyně stínů atd.. Jinak nic moc no :(
Co myslíte vy? Máte na to stejný názor?

Kdo se jde dívat?

20. července 2014 v 20:11 | Evča |  Další.....
Ahojky,

kdo se jde ve 20:30 dívat na film Van Helsing ,který dávají na TV JOJ?

Ten film jsem si jendou stáhla, ale byl nějak porušený, tak jsem se na něj nepodívala.:(
Teď jsem ráda že ho znovu dávají (sice na slovenský televizi).Ale vím, že může být i česky.Třeba Simsnovi tam myslím v češtině dávají.

PS: Možná to bude hovadina....

Evča.

Pod vodou,kapitola 2/2

20. července 2014 v 19:47 | Evča |  Pod vodou
pokračování druhé kapitoly.Část druhá.
..............................................................................................................................
...
Druhý den jsem šla se Shwenem na tu pláž, kde se pořádala soutěž v surfování.Bylo tady hodně lidí.Parkoviště bylo necelých padesát metrů odsuď.
Seděli jsme na vyhřátých kamenech, na kterých jsme měli položenou skoro vybledlou červenou deku.Nesla jsem ji v ruce, zatímco jsme šli pěšky od našeho domu, kde se po škole pro mě potom stavil Shwan.Došel názoru, že za každou cenu tady musíme být.
,,Hele, ty to tady znáš asi nejlíp, vidím že jsi místní," oslovila Shwena, který seděl na dece rudovláska.Poměrně dost vysoká a hezká.,,Neznáš tady náhodou nějaký obchůdek s kosmetikou? Nutně bych si potřebovala něco koupit," mrkla na něho.
Já jsem se ohlídla na prvního startujícího.
,,Musím to stihnout rychle, jen na chvilku.Vidíš už to začíná.Tak mi pomůžeš nebo ne?" zeptala se.
Shwen zůstal jako opařený. Žádnou holku přece nemá. Třeba by to s touhle mohl nějak rozjet.Musela jsem do toho skočit teda já.
,,Jistě Shwen s tebou půjde.Obchod s kosmetikou je jen dva bloky odtuď.Dovede tě tam a ukáže ti to," vyskočilo ze mě.
Shwen se neklidně zavrtěl a pak vztal.Podíval se na mě.
,,Neboj se.Za chvíli tu budu," řekl spíš tak pro sebe.Otočil se a vydal se s rudovláskou pryč.Ona mu mezitím vypravovala, že jsem jela jen kvůli tomu závodu. Miluje surfování. Prý by se chtěla příští rok přihlásit.
Znovu jsem se podívala na vlny, na který stál první účastník.Netrvalo dlouho a spadl.Dnes byly vlny docela velké.

O pár minut později mě to začalo být divné.Shwen se ještě nevrátil a vystřídali se další dva závodníci.Ted měl nastoupit třetí.
Nejdřív se na prkně vezl na břiše. Kluk možná o dva roky starší než já. Vlasy mu díky vlnám vlály a oči měl modré jako sargasové moře.Zdálo se, že si je jistý, že by měl na prkno nasednout a tak to udělal. První otočku zvládl výborně, druhou taky...Nemohla jsem se podívat jinam.
Je hezký, pomyslela jsem si.
Než jsem se vůbec stihla vzpamatovat, skončil s úsměvem svoji ukázku a šel s prknem na horký písek, ven z vody.Byl dobrý.Pořád se koukal před sebe a já na něho.Pak se ale zahleděl na moji stranu. Na mě.Ještě svůj úsměv rozšířil a mrknul na mě.A pak mi.... jednuduše zamával a uklonil se.V tu chvíli mě polilo horko.Bože, co to je se mnou? Moje instynkty fungovaly rychleji než moje sebevědomí.Nohy mě táhly směrem k němu.On ale pokračoval dál...

Pokračování přístě....

The mysterious savior 13

20. července 2014 v 17:23 | Jess |  The mysterious savior
Čágo bélo knihomolové xD :)
Jsem tu s další kapitolou The mysterious savior, tentokrát třináctou.

The mysterious savior- třináctá kapitola

,,Desiree, Hugo podržte jí at' sebou necloumá" rozkázal Nick.
Věděla jsem, že tohle bude můj konec, ale když už tak chci, aby to udělal někdo jiný a ne Nick. Chci, aby to byl Sam, kdo mě promění na vlkodlaka.
,,Chci se dát proměnit od někoho jiného" vykřikla jsem.
,,Cože chceš?" vyprskl Nick.
,,Chci být proměněná někým jiným a ne tebou." odsekla jsem.
,,Hm.. Takže se vzdáváš."
,,Nevzdávám jen nechci, aby si mě proměnil ty" věnovala jsem mu znechucený pohled, ale jeho to jen rozesmálo.
,,Jak si přeješ princezno. Desiree, Kornélie, Hugo a Petere sežeňte nějaký auto. Já jí zatím dám napít, aby se uzdravila."
Všichni přikývli.
,,Nechat se uzdravit od tebe? Nikdy" zachraptěla jsem.
,,Budeš mi ještě děkovat holčičko." Nick si kousl do zápěstí a pramínky krve mu začaly stékat po zápěstí dolů.
Klekl si ke mně, rukou mi podepřel hlavu a napřáhl ke mě zápěstí.
,,Pij."
Nesouhlasně jsem zakroutila hlavou. On mi, ale jedním pohybem rozevřel ústa a jeho horká krev mi stékala do žaludku. Cítila jsem jak se mi rány zacelují a zlomený nos napravuje na správné místo. Už jsem necítila žádnou bolest.
,,Proč jsi to udělal?"
Nejdřív to vypadalo, že mi vůbec neodpoví, ale nakonec přece jen odpověděl.
,,Protože by mě Sam zabil, kdyby se ti něco stalo. Nemysli si, že nemám city" řekl a pomohl mi vstát na nohy.
,,To je vtip?"
,,Ne není. Myslím to vážně. Upíři se schromažd'ují, je zapotřebí, aby jsi se stala jednou z nás, jinak tě použijou pro sebe a my nevíme k čemu.
,,Takže pro ně jsem něco takového jako tajná zbraň?"
,,Asi něco takového, ale ted' už musíme jít" Nick mě popadl za loket a táhl směrem k silnici.
Z dálky bylo vidět jak sem jedou ostatní v kradené dodávce.
,,Nastupte si" houkl Hugo.
Nick mě s sebou zatáhl do dodávky.
Desiree na mě vrhala nenávistné pohledy.
,,Proč na mě tak civíš?" zeptala jsem se bez rozmyšlení.
,,Proč?" vyhrkla.
,,Protože jsi mému bratrovi vrazila do břicha dřevěnou nohu".
,,Sam je tvůj bratr?" nevěřcně jsem se na ní podívala.
Přikývla.
Sam a Desiree jsou sourozenci? Jak to, že mě to nenapadlo dřív?
,,Nám nechtěl říct proč si to udělala a tak si ostatní mysleli, že ti k útěku pomohl."
,,Cože?" vyjekla jsem.
,,Kvůli tobě Sama zabili" jen co to dořekla propukla v obrovský pláč.
Ne. Ne. Ne! To nemůže být pravda! Sam není mrtvý. Prosím, že není mrtvý!
,,Jak jste jen mohli?" začala jsem křičet.
,,Nás z toho neobviňuj" přidala se Kornélie.
,,Je to jen kvůli tobě. Kdybys nezdrhla nic z tohohle by se ted' nedělo" rozkřikla se Desiree.
,,Kvůli mě? To vy jste ho zabili! Vlastního člena!" v tu chvíli se Desiree neudržela a začala mě škrtit.
Cítila jsem jak se do mě hrne jakási energie a pak přišel výbuch.
,,Au" vykřikla Desiree a svalila se na podlahu dodávky.
,,Co to sakra?" vyštěkl Nick a sehnul se k Desiree.
Kornélie jen nevěřícně zírala ani nepípla. Peter na mě zděšeně civěl a Hugo volal ze předu co se děje.
,,Ona mě" větu už nedokončila, protože se sesypala k zemi jako pytel brambor.
Zadívala jsem se na své ruce. Ještě ted' jsem viděla jak mi v nich proudí ta neznámá energie. Co se to se mnou děje?
,,Desiree" vykřikla Kornélie.
,,Ustupte" vykřikl Nick.
,,Co jsi jí udělala" zařvala na mě Kornélie a vrhla na mě vyčítavý pohled.
,,Už se probrala" oznámil Nick.
,,Co se stalo?" zeptala se Desiree jakoby ztratila pamět'.
,,Je to v pohodě Desiree. Jak se cítíš?"
,,Nic moc" přiznala.
,,Ty" ukázala na mě prstem Kornélie. ,, Co jsi to s ní provedla?" rozkřikla se.
,,Já...Já nevím."
Peter na mě dál ohromeně zíral.Desiree si sáhla na místo, kde jsem jí zasáhla.
,,Sakra to bolí" vykřikla.
,,Desiree uklidni se. A ty se k nám nepřibližuj" rozkázal Nick a mávl nade mnou rukou.
,,Já.. Nevím co se to se mnou děje. Je mi to líto." řekla jsem třesoucím se hlasem.
,,Tak tobě to je líto? To je sice hezký, ale ty si něco udělala Des a ona kvůli tobě je totálně v háji."
,,To byl elektrický šok" ozval se Peter.
,,Cože?" řekli Nick a Kornélie na stejno.
,,Elektrický šok" zopakoval znovu Peter.

Pokračování příště...

Taková menší kapitola a ano budu to usekávat xDDD Já vím jsem hrozná! xD
Co myslíte, že se bude dít dál? :)

Jess...

Recenze Střípky duší

20. července 2014 v 13:55 | Evča |  Recenze
Střípky duší je nádherná kniha.
Tuto recenzi dělám proto, že je jako předpředposlední knížka, kterou jsem přečetla v mém seznamu.Recenze teď tedy budu dělat od zadu.
Takže z.....s a jsme u toho!

Střípky duší


Je fantastická knížka plná zvratů a jak už napovídá název : duší.:-)
Hlavní hrdinka Lenzi, později Rose, slyší různé hlasy.Ať už je to hlas malého dítěte plačícího na toaletě,staré ženy v prázdném domě nebo kluka, který měl nešťastnou lásku...Všechny slyší.
Později se dozvídá o světě, v kterém žila fascinující věci...
Knížku jsem zhltla za den, ale jsem zklamaná za ty utracené peníze.No jo, moje chyba že jsem si ji nepůjčila v knihovně.:-P