Vydej se s námi do knižního vesmíru!Jen se pevně drž a nasaj nosem vůni knih a čokoládové tříště!!!A podívej se co tady pro Tebe(jako každého knihomola xD) máme! :) :33
Rádi Tě uvítáme!!! -,Evča,Jess a Abby

Recenze: Hunger Games

29. července 2014 v 9:35 | Evča |  Recenze

HUNGER GAMES

Je nejen knižní série, která tvoří tři díly, ale taky super filmy.

HUNGER GAMES: SÍLA VZDORU

Jestli chcete pokračovat v celém článku, prosím klikněte na Celý článek. -xANOTACE:

Jmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být. Proti všem očekáváním, přežila Katniss hladové hry dvakrát, ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo postání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo… Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká... Předchozí díly: Hunger Games - Aréna smrti, Hunger Games - Vražedná pomsta
Síla vzdoru

MŮJ NÁZOR:
HUNGER GAMES je naprosto fantastická knížka.Promyšlená,čtivá,v opravdu jen malých chvílíci romatická,tajemná a mnoho dalšího...
Určitě doporučuji.
Je akorát příšerná škoda, že autorka napsala jen 3 díly HUNGER GAMES.Další knížky od ní totiž ani nejsou.:(
Hlavní postava : KATNISS jsem si hodně oblíbila.Má zálibu v lukostřelbě a miluje zelenou barvu- tak proto.:)

Kdybych si měla vybrat mezi Peetou a Hurikánem, tak bych asi měla spadeno na Peetu.(Toho si nakonec vybere i ona sama a bude s ním mít dvě děti :D)

NÁZORY OSTATNÍCH:
Kniha nebyla tolik čtivá jako dva předchozí díly, ale s chutí jsem jí přeci jen přečetla. Konec mě trochu zklamal, ale přesto jsem si jí, stejně jako ostatní díly, přečetla znovu. Víc jsem si všimla detailů a zabrala se do série mnohem víc. Hunger games jsou jednou z nejlepších sérii, které jsem četla.
Závěrečný díl trilogie byl skvělý. :)
Tenhle díl není ani o trochu slabší než ty dva předchozí. Je spíš jiný, a to v tom, že už se tady jedná o tu rozhodující válku o Panem, je zde jiné prostředí a neodehrávají se tu Hladové hry. Nechybí ale další boj o přežití - i když jiný, než jaký jsme doposud četli. Tohle asi jiné čtenáře dovádí k tomu, aby tento díl kritizovali. Mně se ale neskutečně líbil!!
Z celé trilogie jsem u tohohle dílu pocítila asi nejvíc emocí... V jednu chvíli jsem brečela, potom zase litovala, nenáviděla, strachovala - a to vše díky tomu, jak je kniha napínavá a čtivá. Autorka věděla, jak si udržet své čtenáře, protože při každém ukončení kapitoly jsem v sobě nenašla odvahu knihu zavřít; nutí vás otáčet stránky dál a dál, dokud nedočtete poslední stránku. To samé se dělo u zakončení dvou předchozích dílů. Docela mi bylo líto smrtí některých z hlavních postav - to dokazuje, že ne všechno dopadá dobře. Líbilo se mi zakončení celé trilogie, i když bylo trochu rychlé a pro někoho očekávané (pro mě taky dost emocionální), každopádně mě stejně okouzlil a nemohla jsem v sobě udržet slzy. Hlavně celkové zakončení nutí čtenáře pořádně se nad celým příběhem zamyslet.
Musela bych se opakovat, kdybych napsala, jak je každý díl HG úžasný a originální, ale já si celou trilogii prostě nemůžu vynachválit. Hunger Games rozhodně stojí za přečtení!! :)

AUTORKA:
Suzanne Collins

Suzanne Collinsová se tvorbě pro děti věnuje už od roku 1991, kdy začala psát scénáře k televizním pořadům pro děti, například Clarissa Explains it All nebo Clifford´s Puppy Days. Několik pořadů, na nichž se autorsky podílela, bylo nominováno na prestižní televizní cenu Emmy.
Když jednoho dne listovala Alenkou v Říši divů, napadlo ji, že venkovské prostředí příběhu se musí dětem, které podobně jako ona vyrostly ve velkoměstě, zdát neuvěřitelně vzdálené. Ve městě, jako je New York, se přece spíš než do králičí nory můžete propadnout do kanalizace. A když se vám to stane, jen těžko se ocitnete uprostřed čajového dýchánku. Co byste tam místo něj tak mohli najít? Právě o tom pojednává její prvotina, The Underland Chronicles (Podzemní kronika).
Suzanne Collinsová žije v Connecticutu společně se svojí rodinou a dvěma divokými kočkami, které se usadily na jejich zahradě.

+Zajímavost:

Podle knížky bude natočen film, který bude rozdělen na dvě části. První část půjde do kin 20.11.2014 a druhá 19.11.2015.
 


Anketa

Kolik knížek přečteš za měsíc?

Žádnou. 19.1% (9)
Vyjímečně jednu. 8.5% (4)
Jednu. 4.3% (2)
Dvě až pět. 57.4% (27)
Pět až deset. 6.4% (3)
Víc než deset a víc... 4.3% (2)

Komentáře

1 Ella Monurová Ella Monurová | E-mail | Web | 30. července 2014 v 19:13 | Reagovat

Knihu jsem nečetla, každopádně sérii znám a filmy taky. Na třetí díl se těším.. :)
Pěkná recenze :)

2 Evča Evča | Web | 31. července 2014 v 12:20 | Reagovat

Děkuji...
xo,xo
Evča....:D

3 Eliza Eliza | Web | 1. srpna 2014 v 20:11 | Reagovat

Přečetla jsem celou sérii a poslední díl se mi zdá nejslabší. Nicméně stále supr :D Já bych si asi vybrala Hurikána. Peeta...Pro mě je moc Peetovatej xD Ale má i něco do sebe, takovou tu starostlivou stránku :) Hezká recenze ;)

4 Evča Evča | Web | 2. srpna 2014 v 17:24 | Reagovat

[3]: Děkuji :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama