Vydej se s námi do knižního vesmíru!Jen se pevně drž a nasaj nosem vůni knih a čokoládové tříště!!!A podívej se co tady pro Tebe(jako každého knihomola xD) máme! :) :33
Rádi Tě uvítáme!!! -,Evča,Jess a Abby

Zlatá lilie(recenze)

8. července 2014 v 21:40 | Jess |  Recenze
Čáu!
Tak jsem tu znovu.
A taky znovu s další recenzí.
Ehm....Samozřejmě, že jsem si vypůjčila také až druhý díl! xD -_-
No jo jsem hold idiot xD
Tak neva no. xD
Jdu k věci. :)

Zlatá lilie:
Autorka:Richelle Mead
O autorce:
Richelle Mead se narodila v Michiganu a nyní žije v Seattle. Má tři různé diplomy. Bakalářský za studium Svobodných umění univerzity v Michiganu, magisterský za studium komparativní religionistiky ve Western Michigan University a třetí na University of Washington.
Mead aktivně pracuje na třech sériích současně. Její rozvrh je náročný, protože píše návrh na novou knihu každé tři měsíce. Je to velmi rychlé na rozdíl od jiných autorů, jejichž práce trvá rok.
Od doby, kdy se naučila číst je fascinována mytologií a folklórem. Pokud zrovna nepíše nebo nečte knihu, ráda cestuje, nakupuje šaty, zajímá se o koktejly. Je závislá na kávě a snaží se bojovat se svojí závislostí odkládání věcí na potom.

Zlatá lilie
Série:Pokrevní pouta
Žánr:Scifi-Fantasy
Rok vydání:2011
Počet stran:330
Nakladatelství:Domino
Překlad:Katrin Chýlová
Vazba knihy:Brožovaná

Anotace:
Alchymistka Sydney Sageová slouží jako jakýsi most mezi světem vampýrů a lidí: chrání tajemství prvních a životy druhých. Moc ráda by studovala univerzitu, ale místo toho byla vyslána na snobskou střední školu v Palm Springs. Má tam za úkol střežit morojskou princeznu Jill Dragomirovou před zabijáky, kteří chtějí ve světě Morojů rozpoutat válku. Všichni ji považují za skvělou alchymistku, dokonce i ti, kteří o ní dříve pochybovali. Nyní však začíná pochybovat ona sama: opravdu jsou všichni vampýři zvrácené stvůry, anebo je to všechno jinak? Všechno se ještě víc zkomplikuje, když bývalí Strigojové Soňa a Dimitrij zjistí, že právě Sydney by mohla být klíčem k objevení zázračného léku k proměně na Strigoje. A pak Sydney naváže milostný vztah s Braydenem… Má s ním mnoho společného, ale přesto jako by ji stále silněji přitahoval někdo jiný, na koho by kvůli jeho původu neměla ani pomyslet! Co teď? Má se řídit zákony alchymistů, anebo naslouchat hlasu vlastního srdce?

Hodnocení z databáze:

erga předevčírem
Tenhle díl se mi líbil více než první. Sydney mě hodně oslovila a jsme si v mnoha ohledech strašně podobné. Strašně se mi líbí ona a Adrian. To napětí mezi nimi a na to, co se stalo na konci knihy jsem čekala celou dobu a ona pak odejde...
Baruš1118 11.05.2014
Musím souhlasit s ostatními.. tento druhý díl byl lepší než první :) Byla v něm větší akce, dokonce už i to jiskření mezi Sydney a Adrianem :) No prostě bomba :D Nejvíc se mi líbí na téhle knížce.. to větší sbližování se :) Jak už jim Sydney pomalu, ale jistě věří a má čím dál tím více ráda všechny, kteří jsou do celé té záležitosti s ukrýváním Jill, zapojení.

Jednoznačně mohu doporučit :)
Vendulik 25.04.2014
Lepší než první díl. Více akce to se mi líbílo a konec byl perfektní. Jsem zvědavá jak se život hlavní hrdinky bude vyvíjet dále.
Janiss_89 30.03.2014
O mnohem lepší než první díl. Víc akce a teda jako bych se v Sydney a jejíma myšlenkovýma pochodama o "lasce" viděla :)
Janičta 24.03.2014
Lepší než první díl. Už mám lepší představu o charakteru jednotlivých postav. Není to tak akční jako VA, ale má taky něco do sebe
Liv 10.03.2014
Četlo se to báječně. Přestože jsem si už říkala, že pro tematiku upírů apod. nemám buňky, Sydney a Adrian mě úspěšně udrželi u čtení a těším se na další díl. S odstupem času dokonce můžu posoudit, že Sydney je mi charakterově mnohem blíž než Rose :)
Anetinecka 07.01.2014
Kniha se mi líbila, byla pro mě lehkým odreagováním od reality. Jediné z čeho jsem byla zklamaná byl závěř. Doopravdy jsem doufala, že se Sydney s Adrianem dá dohromady.
kacka29 16.12.2013
I když není tolik akční jako Vampýrská akademie, mám ji moc ráda. Líbí se mi ten humor, ta atmosféra, prostě všechno. Komplikovaná osobnost Sydney a napředvídatelná osobnost Adriana, které jsou k sobě přitahovány nazvratným osudem... Už se moc těším na další díl!Jess..
 


Anketa

Líbí se ti u nás?

Ano 88.9% (56)
Ne. 7.9% (5)
Nevím. 1.6% (1)
Nemám názor. 1.6% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama